1. Soundrebels.com
  2. >
  3. News
  4. >
  5. Soul Note D-2

Soul Note D-2

Soul Note D-2 to bezkompromisowy przetwornik cyfrowo-analogowy z Japonii. Dlaczego Bezkompromisowy ? Każdy detal urządzenia został oszlifowany niczym diament, począwszy od mózgu, czyli części cyfrowo – analogowej, po serce, którym jest rozbudowany zasilacz. D-2 wykorzystuje 4 kości ES9038PRO SABRE (po 2 na każdy kanał).
Soul Note D-2 to konstrukcja dual mono, z całkowicie dyskretnym wzmacniaczem różnicowym bez sprzężenia zwrotnego. D-2 ma w pełni symetryczną budowę, w której lewy i prawy kanał, jak również prostownik zasilania są lustrzanymi odbiciami rozmieszczonymi całkowicie niezależnie.

Fundamentem sekcji zasilacza jest transformator toroidalny o mocy 400VA. Posiada on aż 8 uzwojeń po stronie wtórnej.
W celu zniwelowania drgań transformatora sieciowego inżynierowie z Japonii zastosowali bezpośrednio pod nim kolce, które eliminują niepożądane rezonanse. Płyta główna wykorzystuje 4 warstwowy druk ze zoptymalizowanym prowadzeniem ścieżek w sposób niwelujący poziom szumów. Obudowa D-2 to prawdziwy majstersztyk. Wykonano ją w całości z aluminium, ma podwójną ramową konstrukcję. Boczne panele zrobione są z naturalnego cedru japońskiego. Są symbolicznym akcentem nawiązującym do tradycyjnego japońskiego rzemiosła.

Entuzjastom podnoszenia możliwości swojego sprzętu z całą pewnością spodoba się możliwość wykorzystania zewnętrznego zegara o częstotliwości 10 MHz. Producent uwzględnia możliwość samodzielnego aktualizowania urządzenia poprzez interfejs USB.

Poza obsługą plików DSD przetwornik wyposażony jest w ogólny filtr nadpróbkowania „FIR” i tryb wyjściowy „NOS” (NON Over Sampling), który pomija filtr cyfrowy. Port USB wykorzystuje rewolucyjną metodę przesyłania danych Bulk Pet.
Bulk Pet to metoda zbiorczego przesyłania danych opracowana przez firmę Interface Co. LTD. Korzystając z tego ultra nowoczesnego rozwiązania możliwe jest nie tylko zmniejszenie obciążenia źródła przesyłającego dane, ale też przetwornika DAC, co bezpośrednio przekłada się na poprawę jakości odtwarzanego dźwięku.

Specyfikacja:

Obsługiwane formaty dla wejścia USB: PCM, DSD (DoP v1.1, ASIO native)
Obsługiwane formaty dla wejść coaxial, AES/EBU: PCM, DSD (DoP v1.1)
Obsługiwana częstotliwość próbkowania dla wejścia USB: Maximum 768 kHz (PCM) / Maximum 22.6 MHz (DSD)
Wejścia cyfrowe: 1x USB (Type B), 2x coaxial (SPDIF), 2x AES/EBU
Wejście na zewnętrzny zegar: 10 MHz (BNC 50 Ω)
Wyjścia analogowe: XLR, RCA
Poziom wyjściowy dla wyjść XLR: 5.6 Vrms
Poziom wyjściowy dla wyjść RCA: 2.8 Vrms
Pasmo przenoszenia: 2 Hz to 120 kHz (+ 0 / -1 dB)
Stosunek sygnał/szum: 110 dB
Zniekształcenia THD: 0.008% (NOS / 176.4 kHz)
Wymiary urządzenia: 430/160/410 (szerokość/wysokość/głębokość)
Waga: 17 kg

Cena D-2 wynosi 33,000 zł. Do przetwornika opcjonalnie dostępna jest drewniana platforma SSB-1 (1600 zł.)

Pobierz jako PDF