AudioMachina była firmą nieobecną na naszym rynku. Zmieniło się to za sprawą katowickiego RCM-u. Zajmuje się produkcją kolumn głośnikowych. W konstrukcji swoich głośników dr. Karl Schuemann właściciel Audiomachina odzwierciedla swój ideał brzmienia – neutralność i naturalność. Można by powiedzieć że każdy projektant sprzętu tak twierdzi lecz udaje się to tylko nielicznym i Karl Schuemann niewątpliwie się do nich zalicza. Wszystkie projekty mają wspólne cechy: primo, to konstrukcje o obudowie zamknięte, secundo, do wykonania obudowy zastosowano aluminium. Jedno i drugie rozwiązanie nie jest zbyt popularne. Większość konstrukcji to jednak „bassreflexy”, a jeżeli ktoś stosuje aluminium to z reguły są to skręcane ze sobą „płyty”. Obudowy we wszystkich kolumnach Auduiomachina są wykonane z frezowanych bloków lotniczego aluminium i tylko ze wzglądów technologicznych składają się z dwóch części, które są skręcane ze sobą ze ściśle określoną siłą. Pomimo zastosowania tak sztywnego materiału jakim jest aluminium grubość ścianek jest imponująca lecz miejsca w których są one grubsze nie jest już takie oczywiste. Głośniki to najwyższa półka choć nie ma tu ani „ceramików”, ani diamentu. Tam gdzie jest to wymagane stosuje się zaawansowane układy zwrotnic, ale tam gdzie można tego uniknąć głośnik „puszczany jest na żywioł” (Pure NSE).
Obecna oferta firmy to trzy modele. Mały „ciałem” ale wielki duchem CRM II to kolumna którą nietaktem byłoby nazywać „regałową”. Modele Pure NSE i Maestro GSE to już „dorosłe” głośniki wolno stojące. Mają one budowę modułową. Dolna część to aktywny subwoofer z możliwością strojenia. Górna część to moduł średnio-wysokotonowy w którym również możemy zmieniać proporcje poszczególnych zakresów. Zastosowanie regulacji sprawia że kolumny dr. Karla Schuemanna są wyjątkowo uniwersalne i łatwo dopasowujące się do pomieszczenia.
Ceny produktów Audiomachina zaczynają się od 43 500 PLN za model CRM II, przez model Pure NSE 164 000 PLN i 309 000 PLN za model Maestro GSE.
Dystrybucja RCM