1. Soundrebels.com
  2. >
  3. News
  4. >
  5. Audiovector R

Audiovector R

Duński producent kolumn Audiovector z dumą prezentuje swoje najnowsze dzieło – serię R. Ma ona połączyć jakość brzmienia najwyższych modeli R 11 Arreté i R 8 Arreté z rozmiarem i półką cenową serii SR. Linia R bazuje mocno na kolumnach SR wykorzystując nowe technologie i materiały, żeby zbliżyć się dźwiękiem do ideału kolumny szybkiej, pozbawionej podbarwień dźwięku, oraz ograniczeń dynamiki. Ważną cechą nowych kolumn jest rozmiar, który pozwala na korzystanie z nich w przeciętnych rozmiarowo pomieszczeniach. Względem modeli SR uproszczeniu uległa struktura produktów, dostępne są 3 gradacje dla każdej z kolumn (poza subwooferem): Signature, Avantgarde i Arreté, odpadła najtańsza opcja Super. Ulepszanie kolumny do wyższego standardu pozostaje jako bardzo pro-konsumencka praktyka duńskiej firmy. Dostępne są następujące modele:
R 3 – 2,5 drożna kolumna podłogowa,
R 1 – średniego rozmiaru kolumna podstawkowa,
R C – głośnik centralny,
R SUB Arreté – dopełniający niskie tony, uniwersalny subwoofer.

Ulepszenia dosięgły niemal każdego aspektu kolumn. Czwarta generacja głośników AMT pozwoliła rozszerzyć pasmo przenoszenia w modelach Avantgarde i Arreté aż do 53 kHz, a w modelu Arreté głośnik wysokotonowy wykorzystuje filtr S-STOP znany z kolumn QR, dzieło syna założyciela firmy – Madsa Klifotha – nowego pokolenia w Audiovector. Również miękka kopułka Evotech z linii Signature doczekała się odświeżonej wersji, dostosowanej do nowych kolumn.
Głośniki średnioniskotnowe mają nowe 6,5” membrany z włókien aramidowych o lepszym tłumieniu wewnętrznym, które współpracują z drugą generacją obojętnych magnetycznie karkasów z tytanu.

Obudowy kolumn mają nowe panele frontowe w których wykorzystano opracowany specjalnie na tą okazję laminat o dużej sztywności. Pozwalają one odseparować drżącą obudowę od frontu i głośników na nim zamontowanych. Przyczynia się to znacznie do redukcji podbarwień w dźwięku. Tylne panele we wszystkich kolumnach są głębsze i zrobione z mocniejszych materiałów niż poprzednio. Kształt obudów opiera się o ideę „kształtu podążającego za formą”. Ich wyoblenia zapobiegają powstawaniu fal stojących wewnątrz kolumny.
Modele Arreté posiadają unikalny system uziemienia/umasienia FREEDOM®, który pozwala na uzyskanie czystszego, bardziej przestrzennego brzmienia, postawienie kropki nad i w doskonale zestrojonym systemie. SUB R to ponad 500 W mocy, które popycha głośnik o średnicy 10” o dużym wychyleniu i bliźniaczą membranę bierną, również o średnicy 10”. Zastosowana elektronika pozwala nie tylko regulować fazę i pasmo przenoszenia, ale również umożliwia dwojakie połączenie do systemu: wejściami liniowymi RCA lub wysokopoziomowym złączem XLR.

Cała nowa seria R dostępna jest w nowych, nowocześnie eleganckich wykończeniach. Dzięki wysokiej impedancji i dużej skuteczności nowe modele będzie łatwo zgrać z elektroniką małej i dużej mocy.
Kolumny będą dostępne w sprzedaży od 15.09.2019

Pobierz jako PDF