1. Soundrebels.com
  2. >
  3. News
  4. >
  5. Bose QuietComfort 25

Bose QuietComfort 25

4 września 2014 r. – Firma Bose wprowadza dziś do sprzedaży słuchawki QuietComfort® 25 Acoustic Noise Cancelling®, następną generację w kategorii słuchawek QuietComfort. Jest to zupełnie nowa konstrukcja, cechująca się lepszą kombinacją redukcji hałasu i jakości dźwięku, zachwycającym nowym wzornictwem oraz łatwością przenoszenia.  Słuchawki, które zastąpią uznany model QC®15, będą dostępne w przedsprzedaży na oficjalnej stronie www.bose.pl od 4 września, natomiast w sprzedaży detalicznej od połowy września 2014 roku.


 
„Słuchawki QuietComfort 25 wyznaczają nowy standard w dziedzinie jakości dźwięku”, twierdzi Sean Garrett, vice president Bose Noise Reduction Technology Group.  „Usprawniliśmy niemal każdą cechę, otrzymując doskonałą redukcję hałasu, naturalny dźwięk oraz imponujący profil i styl. Dodatkowo obracane muszle słuchawek pozwalają na ich dokładniejsze złożenie.  Długo czekaliśmy na słuchawki, które mogłyby zastąpić tak udaną konstrukcję jak model QC 15, chcieliśmy by były one lepsze i odróżniały się od poprzednika – QC 25 spełnia oba te warunki.”

Projekt słuchawek QuietComfort 25 został oparty na 30-letnich badaniach. Redukują one więcej hałasu niż jakiekolwiek inne słuchawki Bose, zwłaszcza w paśmie niskich częstotliwości.  Inżynierowie firmy umieścili mikrofony wewnątrz i na zewnątrz muszli słuchawkowej, aby lepiej wykrywać i mierzyć niepożądane dźwięki.  Pomiary są wysyłane do cyfrowego mikroukładu, stworzonego przez Bose, który w ciągu ułamku milisekundy precyzyjnie oblicza moc sygnału równoważnego, pozwalającego na redukcję hałasu z otoczenia.  Zaawansowany mikroukład umożliwił zmniejszenie objętości elektroniki zastosowanej w słuchawkach, jednocześnie zapewniając nowy poziom wyciszenia.  Niepożądane dźwięki natychmiast zanikają, nawet w najbardziej hałaśliwym środowisku.

Słuchawki QuietComfort® 25 zostały wyposażone w usprawnienia, które zwiększają czystość i dokładność emitowanego dźwięku.  Bardziej czuła, aktywna korekcja dźwięku zapewnia gładsze pasmo przenoszenia w pełnym spektrum częstotliwości, niezależnie od poziomu głośności odtwarzania.  Technologia TriPort® umożliwia osiągnięcie głębokich, szczegółowych tonów niskich, podczas gdy niższy poziom szumu bazowego zmniejsza efekt „syczenia”, spotkany w tradycyjnych słuchawkach z funkcją aktywnej redukcji hałasu.  Te ulepszenia można usłyszeć i poczuć:   każdy utwór brzmi naturalnie, niezależnie od rodzaju odtwarzanej muzyki.  Próżno szukać zakłóceń czy przebić w instrumentach lub wokalach.  Słuchawki QC®25 są wierne 50-letniej tradycji firmy Bose, która opiera się na jak najwierniejszym odtwarzaniu dźwięku takiego, jak powstający „na żywo”, zamiast na kreowaniu brzmienia pozornego.  

Słuchawki QuietComfort 25 są wyposażone w pojedynczą baterię AAA, która umożliwia do 35 godzin pracy.  Nawet gdy bateria się rozładuje, wciąż można słuchać muzyki (bez funkcji redukcji hałasu).  Wbudowany pilot i mikrofon znacznie ułatwiają odbieranie połączeń, obsługując wybrane modele urządzeń iPod, iPhone czy iPad oraz innych smartfonów.  

Słuchawki QuietComfort 25 wyróżniają się nowym wyglądem i profilem – zgodnymi z nowoczesnym i minimalistycznym stylem Bose®.  Konstrukcja mechaniczna, w tym materiały, kąty ułożenia elementów, długości łuków oraz promienie pałąka nagłownego zostały przeprojektowane tak, aby całość lepiej przylegała do głowy użytkownika.  Konstrukcja pałąka nagłownego jest zastrzeżona, jego podkładkę zbudowano z materiałów wykorzystywanych w zastosowaniach wysokich technologii i w przemyśle motoryzacyjnym.  Poduszki słuchawek wykonane są z materiału skóropodobnego, a muszle słuchawek otoczono miękkim pokryciem z gumy TPE i osadzono na osiach z odlewanego cynku.  Komfortowe, lekkie i pewnie dopasowane słuchawki QC25 zostały wykonane z myślą o trwałości. Złożone, doskonale mieszczą sie w najmniejszym – w tym segmencie rynku – futerale.  
 
„Długotrwałe badania rozwojowe są niezastąpione”, twierdzi Garrett.  „Przez ponad 30 lat nasi inżynierowie każdego dnia zastanawiali się nad stworzeniem lepszej pary słuchawek.  Model QC25 jest doskonałym przykładem ich zaangażowania.”

Historia linii QuietComfort®
W roku 2000, 22 lata po rozpoczęciu badań nad technologią redukcji hałasu przez dr. Amara Bose, firma Bose wprowadziła na rynek oryginalne słuchawki QuietComfort, wyposażone w funkcję, na zawsze odmieniając segment słuchawek dla konsumentów.  W 2003 roku, w miarę dalszego rozwoju technologii redukcji hałasu, jakości dźwięku oraz układów elektronicznych, firma Bose zaprezentowała model QuietComfort® 2 Acoustic Noise Cancelling®, wyznaczając tym samym nowy standard jakości słuchawek wokółusznych.  Trzy lata później firma Bose wprowadziła pierwsze słuchawki nauszne z funkcją redukcji hałasu, QuietComfort® 3 Acoustic Noise Cancelling®, które zapewniały uznaną jakość w mniejszym wydaniu. Firma Bose nieustannie usprawnia swoje słuchawki, dzięki czemu w 2009 roku na rynku zadebiutował model QuietComfort® 15 Acoustic Noise Cancelling®, który wkrótce stał się i pozostał wyznacznikiem jakości dźwięku w branży.  W 2013 roku firma Bose zaprezentowała słuchawki QuietComfort® 20 Acoustic Noise Cancelling®, w których zastosowano więcej opatentowanych w Stanach Zjednoczonych rozwiązań, niż w jakimkolwiek innym modelu słuchawek Bose, zyskując poziom redukcji hałasu, jakiego nie osiągnięto do tej pory w modelach dousznych.  Dzisiaj, opierając się na trzech dziesięcioleciach badań i rozwoju, firma z dumą przedstawia słuchawki QuietComfort® 25 Acoustic Noise Cancelling®, które stanowią kolejny rozdział w historii tej linii produktów.   

Ceny i dostępność
Słuchawki Bose QuietComfort 25 są dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych:  czarnej i białej, obie z niebieskimi akcentami.  Przedsprzedaż słuchawek na oficjalnej stronie www.bose.pl rozpocznie się 4 września, natomiast w sprzedaży detalicznej pojawią się w połowie września w sugerowanej cenie detalicznej 1299 PLN. Można je nabyć w sklepach detalicznych Bose, na stronie bose.pl i u autoryzowanych sprzedawców Bose.      

Informacje o firmie Bose Corporation
Firma Bose Corporation została założona w 1964 roku przez dr. Amara G. Bose, profesora elektrotechniki bostońskiej uczelni Massachusetts Institute of Technology. W 2014 r. Bose obchodzi 50 rocznicę powstania, jako najbardziej uznana marka w dziedzinie dźwięku. Firma rozwija się zgodnie ze swoimi zasadami założycielskimi – inwestuje w długoterminowe badania mające jeden główny cel: tworzenie nowych technologii, które przyniosą klientom wymierne korzyści. Od kilkudziesięciu lat innowacje firmy Bose® zmieniają świat nie tylko w dziedzinie sprzętu audio. Produkty Bose zyskały status kultowych wśród urządzeń używanych w domu i samochodzie, w podróży i w miejscach publicznych. Od domowych systemów rozrywki i systemów muzycznych Wave® po słuchawki redukujące hałas, cyfrowe systemy muzyczne, głośniki Bluetooth® i rozwiązania profesjonalne — Bose zmienia sposób słuchania muzyki.

Pobierz jako PDF