1. Soundrebels.com
  2. >
  3. News
  4. >
  5. Chord DAVE

Chord DAVE

Chord Electronics z dumą przedstawia swój najbardziej zaawansowany w historii marki przetwornik cyfrowo-analogowy (DAC) – DAVE.
Wykorzystane przez Chorda najnowszej generacji układy dekodujące dysponują najlepszą dostępną w chwili obecnej technologią konwersji przy użyciu opatentowanych technik nigdy do tej pory nie stosowanych.

DAVE jest wysoce zaawansowanym referencyjnym DACiem, przedwzmacniaczem cyfrowym i wzmacniaczem słuchawkowym w jednym. Ręcznie wytwarzany w Kent, DAVE oparty został na opatentowanych układach FPGA (Field Programmable Gate Array), czyli programowalnych układach cyfrowych oferujących ponad dziesięć razy większą pojemność kodu aniżeli ich poprzednia generacja.

Sercem DAVE’a jest nowa (a patrząc od strony czysto elektronicznej po prostu ogromna) wersja LX75 układu Spartan®-6. Nadzwyczajna wydajność tego zaawansowanego FPGA umożliwiła zaimplementowanie szeregu kluczowych rozwiązań przejawiających się poprawą timingu i rozdzielczości nieosiągalnej do tej poru dla żadnego z DACa. Technologia „zaszyta” w DAVE dostarcza muzykę na niespotykanym poziomie realizmu i muzykalności opartych na bezkonkurencyjnym timingu.

Dane techniczne:
Wejścia cyfrowe:
USB typ-B: 44 kHz – 768 kHz – DXD & Quad DSD
2 x Toslink: 44 kHz – 192 kHz
1 x AES/EBU: 44 kHz – 192 kHz
4 x Coaxial: 44 kHz – 384 kHz
Dostępny tryb dual-data
Wyjścia cyfrowe: 2 x ultra szybkie wyjścia Koaksjalne obsługujące 768 kHz w trybie dual-data dedykowane urządzeniom Chord Electronics mającym pojawić się w przyszłości
Maksymalne napięcie wyjściowe: 6 V RMS
THD: RMS 0.000015 %
Stosunek sygnał/szum: 127dB

Dystrybucja: Voice

Pobierz jako PDF