1. Soundrebels.com
  2. >
  3. News
  4. >
  5. Devialet Gold Phantom

Devialet Gold Phantom

Modele Phantom i Silver Phantom wprowadziły melomanów do świata, w którym najwyższej jakości naturalny dźwięk można uzyskać bez potrzeby rozstawiania dużego zestawu audio. Najnowszy model Gold Phantom, zachowując nieograniczoną wszechstronność bezprzewodowego systemu multi-room swoich poprzedników oraz możliwość pracy w konfiguracji mono, stereo, wielokanałowej i multiroom, dodaje jeszcze wyższą moc, jeszcze szersze pasmo przenoszenia, a wszystko w obudowie wyróżniającej się jeszcze szlachetniejszym wzornictwem

Devialet od początku swojej działalności udowadnia, że nawet stosunkowo nieduże urządzenia audio mogą zapewnić dźwięk w jakości high-end, wyróżniając się przy tym luksusowym wzornictwem i wszechstronnością charakterystyczną dla znacznie większych konstrukcji. Modele Phantom i Silver Phantom wprowadziły wymagających melomanów do świata wysokiej jakości dźwięku i sprawiły, że doskonałą muzyką można cieszyć się w całym swoim domu. Teraz na rynku debiutuje Gold Phantom, który zachowując wszechstronność swoich starszych braci na nowy poziom doskonałości wynosi jakość i potęgę brzmienia.

Gold Phantom to na wskroś ekstremalna konstrukcja, która jest efektem obsesyjnego dążenia projektantów Devialeta do doskonałości. Wykorzystując nowo opatentowane rozwiązania model ten przesuwa granice możliwości sprzętowych poza dotychczas osiągalny zakres. Dzięki temu, niezależnie czy pracuje w konfiguracji solo, duo czy multi-room i odtwarzając muzykę poprzez Wi-Fi lub Bluetooth Gold Phantom sprawia, że najwyższej jakości dźwięk wkracza do twojego domu.

Doskonałe brzmienie jest konsekwencją udoskonalenia kluczowych parametrów technicznych. Nowe przetworniki wysokotonowe wykorzystują kopułki z czystego tytanu i z łatwością odtwarzają dźwięk o częstotliwości sięgającej 27 kHz. Poczucie rzeczywistej obecności dźwięku w pomieszczeniu i potęgi brzmienia to zasługa najniższych tonów – Gold Phantom może odtworzyć nawet dźwięk o częstotliwości 14 Hz. Już dotychczasowe modele Phantom i Silver Phantom charakteryzowały się niewiarygodnymi parametrami wśród głośników bezprzewodowych (16 Hz-25 kHz). Szerokie pasmo przenoszenia idzie w parze z niewiarygodną mocą szczytową, która sięga 4500 W. To w połączeniu z poziomem ciśnienia dźwięku sięgającym 108 dB SPL przy 1 m zapewnia niewiarygodne emocje muzyczne i oznacza 8-krotnie większą moc niż w przypadku modelu Phantom. O doskonałości konstrukcji Gold Phantoma świadczy także dalsze obniżenie wartości całkowitych zniekształceń harmonicznych i szumu. O ile w przypadku dotychczasowych konstrukcji wartość ta wynosiła jedynie 0,001 proc., to w Gold Phantomie inżynierowie zmniejszyli ją do zaledwie 0,0005 proc.!

Szlachetne brzmienie Gold Phantoma podkreśla luksusowe wykończenie urządzenie. Obudowa wykonana została z kompozytu, którego wewnętrzną strukturę stanowi włókno węglowe wypełnione poliwęglanem, a zewnętrzną powłokę stanowi tworzywo ABS. Szkielet wewnętrzny został w pełni wykonany z aluminium. Sama obudowa i obudowa przetworników, podobnie jak w modelu Phantom, pozostają w białym kolorze, ale panele boczne zostały wykończone 22-karatowym różowym złotem.

Sprzedaż głośnika bezprzewodowego Devialet Gold Phantom na polskim rynku rozpocznie się w trzecim kwartale 2016 r. Poglądowa cena detaliczna modelu wyniesie 11 999 zł.

Specyfikacja techniczna

Poziom ciśnienia dźwięku 108 dB SPL/1 m
Moc wzmacniacza 4500 W szczytowa
Pasmo przenoszenia 14 Hz-27 kHz przy -6 dB, 20 Hz-20 kHz ±2 dB
Zniekształcenia 0,0005%
Szum tła 0 dB SPL/50 cm
Przetwornik cyfrowo-analogowy Devialet DAC osadzony w ADHV2® 192 kHz/24 bity
THD: -112 dB
Technologie HBI®; ADHV2®; SAMV2®; EVO®
Formaty audio HE-AAC (V1); AAC (16 do 320 kb/s); WMA (16 bitów)
MP3 (16 do 320 kb/s); MP3 VBR; Apple Lossless
AIFF i WAV; FLAC; OGG; Vorbis
Łączność

Bluetooth (profile A2D i AVRCP, kodeki: aptX, AAC, SBC)
Wi-Fi (a/b/g/n 2,4 GHz i 5 GHz)

Ethernet RJ-45 10/100/1000 Mb/s (gigabit)

Domowa wtyczka CPL AV2

Wejście optyczne TOSLINK (TV, Blu-ray, konsola do gier, itd.)

Wymiary (S x W x G) 253 x 255 x 343 mm
Waga 10,5 kg
Pobierz jako PDF