1. Soundrebels.com
  2. >
  3. News
  4. >
  5. Focal Utopia 2022

Focal Utopia 2022

Wprowadzone po raz pierwszy na rynek w 2016 roku, słuchawki Utopia firmy Focal stały się niemal ikoną wśród najlepszych słuchawek na świecie. Pracując nieustannie nad ulepszaniem produktu, francuska marka z wyjątkowym savoir-faire w dziedzinie akustyki, nadała swojemu kultowemu już produktowi nowy design, dodając jednocześnie ulepszenia akustyczne (nowa membrana, grill w kształcie litery „M” wewnątrz nauszników…). Wszystkie ekskluzywne, wysokiej klasy technologie, które sprawiają, że słuchawki Utopia odniosły tak wielki sukces, są nadal obecne w tej nowej edycji, kontynuując dostarczanie sensacyjnych doświadczeń słuchowych do Twojego domu z jeszcze większym wyrafinowaniem i elegancją.

NOWY WYGLĄD, ZMIENIONA KONSTRUKCJA
Design nowej Utopii to połączenie komfortu i estetyki. Czerpiąc z estetyki najnowszych słuchawek hi-fi Focal z otwartych (Clear Mg) i zamkniętych (Stellia i Celestee), kratka o strukturze plastra miodu zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz nauszników nadaje unikalny i niebanalny wygląd.
Oprócz swoich czarnych chromowanych pierścieni – teraz przymocowanych od wewnątrz celem uzyskania doskonałego wyglądu – słuchawki te wprowadzają nowe elementy designerskie, które będą również stosowane w przyszłych produktach Utopia firmy Focal. Wśród nich, „Yin & Yang” umieszczony na zewnętrznej obudowie symbolizuje idealną równowagę pomiędzy designem i technologią, uosabianą przez te wysokiej klasy, francuskie słuchawki, jak również czarno-czerwoną podwójną kratkę na elemencie głośnika.

NAJLEPSZE TECHNOLOGIE FOCAL
Kontynuując dążenie do doskonałości w swoich kreacjach i rozpoczynając nowy rozdział w historii tych ikonicznych słuchawek, inżynierowie Focal zdecydowali się na nową membranę wykonaną z miedzi – aby poprawić niezawodność – i aluminium, aby była bardziej lekka. Ten stop zapewnia odmłodzoną sygnaturę dźwiękową, która nadaje jeszcze większą neutralność, z mocnym basem i bardziej łagodnymi tonami wysokimi. Co więcej, maskownice wewnątrz nauszników mają teraz kształt litery M, podążając za krzywiznami głośników, aby zapewnić lepszą liniowość i jeszcze większą precyzję.
Oprócz tych innowacji, nowe słuchawki Utopia nadal zawierają wszystko to, co sprawiło, że pierwsze edycje odniosły taki sukces, jak pełnozakresowe przetworniki głośnikowe z czystego berylu, kopułki w kształcie litery 'M’ i bycie w pełni otwartym dla uderzająco realnego odsłuchu pełnego neutralności, dynamiki i przejrzystości. Ekskluzywne dla Focal, opatentowane przetworniki głośnikowe pracują z zerową aktywną lub pasywną korekcją, od 5 Hz do ponad 50 kHz. Słuchawki wydają się całkowicie znikać, pozostawiając reprodukcję sygnału audio, która jest niezrównana w swojej czystości.

MATERIAŁY PREMIUM DEDYKOWANE DLA DŹWIĘKU I KOMFORTU
Utopia jest wykonana z najwyższej jakości, wyrafinowanych materiałów. Kute jarzmo, wykonane z karbonu pochodzącego z recyclingu, stanowi elegancki akcent, jednocześnie sprawiając, że słuchawki są lżejsze i bardziej równomiernie rozkładają swoją wagę. Pałąk z prawdziwej skóry i perforowane nauszniki z pianki z pamięcią kształtu – również oprawione w skórę – zapewniają niezrównany komfort i miękkość. I wreszcie, wyjątkowe słuchawki zasługują na akcesoria z najwyższej półki: Utopia jest dostarczana w opakowaniu ze sztucznej skóry z czarnym materiałowym termoformowanym futerałem i dwoma kablami wysokiej wierności (3m i 1,5m) do korzystania ze słuchawek w domu ze wzmacniaczem lub w podróży ze złączami Lemo® i adapterem Jack.

Produkt dostępny od września 2022, cena detaliczna brutto: 23 999 PLN

Dane techniczne
Typ: nauszne, otwarte
Impedancja: 80 Ohmów
Czułość: 104 dB SPL / 1 mW @ 1 kHz
THD: <0,2% @ 1 kHz / 100 dB SPL
Pasmo przenoszenia: 5Hz – 50 kHz
Zastosowane przetworniki: 19/16″ (40mm) czysty beryl, kształt membrany 'M’
Waga: 490g
Przewody w zestawie:
• 1 kabel 1,5 m z 1 x 1/8″ (3,5 mm) asymetryczne złącze TRS Jack i 2 x Lemo®
• 1 kabel 3 m z 1 x symetryczny 4 punktowy XLR i 2 złącza Lemo®
• 1 x adapter Jack 1/8″ (3,5 mm) – 1/4″ (6,35 mm)

Pobierz jako PDF