1. Soundrebels.com
  2. >
  3. News
  4. >
  5. Fuzja Hi-Endu z …bankowością!

Fuzja Hi-Endu z …bankowością!

Przystanek mBank, najnowocześniejszy biurowiec w Łodzi, został uroczyście otwarty w piątek, 12 stycznia. Obiekt mieści się przy ul. Kilińskiego, w pobliżu EC1 Zachód. Budowa biurowca kosztowała ponad 100 mln złotych. Ma 6 kondygnacji i dodatkową podziemną, 25 metrów wysokości i 24 tys. metrów kwadratowych powierzchni biurowej. W Przystanku mBank pracuje ponad 2 tysiące osób, w tym specjaliści do spraw finansów, IT czy call center, którzy wcześniej pracowali w 6 różnych miejscach w Łodzi. Pracownicy mają do dyspozycji 16 sal konferencyjnych, funkcjonalne kuchnie, game roomy, strefy relaksu, a także przestronny taras na dachu. W budynku jest też 80 mkw. ścian pokrytych żywymi porostami i mchem, parking na 140 rowerów, oraz prysznice. Drzwi do pomieszczeń można otwierać smartfonami.

Na uroczystym otwarciu tego nowoczesnego obiektu i na specjalnym, zamkniętym pokazie dla zaproszonych honorowych gości mBanku zaprezentowany został elitarny system audio złożony z elektroniki i rewolucyjnych, omnipolarnych kolumn wstęgowych ORBITAL360 Bi-Stereo firmy Zeta Zero. Za okablowanie odpowiadała firma Audiomica Laboratory z topową serią przewodów Consequence Series. Na pokazie demonstrowano również odświeżoną serię Ultra Reference. Stolik (amortyzowany pneumatycznie) i standy to produkty firmy Primeacoustics. Wszystkie komponenty (poza odtwarzaczem plików i przetwornikami ) pochodziły od polskich producentów. Właściciel marki Zeta Zera Pan Tomasz Rogula prowadził prelekcje. Jak zwykle w jego wydaniu były to pogadanki o demonstrowanym sprzęcie i muzyce (przeplatane bardzo dobrą muzyką). Prezentowane z ogromną pasją i niebanalną wiedzą z tego zakresu. Do dyspozycji na potrzeby tego pokazu mBank udostępnił swą największą świetnie wyposażoną salę szkoleniowo-konferencyjną (ok 200 m kw).
W spotkaniu i demonstracji powyższego systemu wzięli udział zaproszeni na uroczystość otwarcia siedziby banku kluczowi klienci korporacyjni, liczni klienci Private Banking a także dyrekcja mBank. Pokaz audio bardzo przyciągnął uwagę zwiedzających i gości. Trwał do późnych godzin nocnych. Ze względu na ogromne zainteresowanie, zaproszeni podzieleni zostali na parę grup a i tak zabrakło czasu tak wiele tematów i pytań. dotyczących tego systemu było do omówienia. Nowo wynaleziona w Polsce koncepcja odtwarzania BI-Stereo polegająca na emisji dźwięku nagrań stereo (jak i kina domowego) z dwóch kolumn gdzie każda z nich sama w sobie jest stereofoniczną ale też wszechkierunkową i w tej dużej sali znakomicie się sprawdziła, a dźwięk był bardzo wyrównany, selektywny na całej powierzchni i przestrzenny, plastyczny niezależnie od miejsca odsłuchu. Znaczącym dla jakości dźwięku z kolumn było wspomniane okablowanie Audiomica, których najnowsze modele serii Ultra Reference zostały zaprezentowane w specjalnych gablotach. A świetnie amortyzowany powietrzem stolik znakomicie tłumił drgania podłoża od potężnych mocą i skutecznością Orbitali (na foto dwie niepozorne wielkością Orbital360- Slim to moc 2000 Watt RMS/4000 Watt impuls a pasmo od parunastu Hz, zatem tłumienie drgań przenoszonych do elektroniki to niebagatelna kwestia). Całość prezentacji wypadła znakomicie.

Pobierz jako PDF