1. Soundrebels.com
  2. >
  3. News
  4. >
  5. Linn – Nowa definicja cyfrowego źródła

Linn – Nowa definicja cyfrowego źródła

Linn prezentuje nowe wersje swoich odtwarzaczy strumieniowych, oferujące zupełnie nowy poziom możliwości brzmieniowych oraz wprowadzające unikalne rozwiązanie o nazwie SPACE OPTIMISATION – umożliwiające dopasowanie naszego systemu do warunków akustycznych pomieszczenia odsłuchowego.

 

Odtwarzacze Linn Digital Stream
W 2007 roku Linn zaprezentował referencyjnego Klimaxa DS, umożliwiającego odtwarzanie muzyki w 24-bitach w zaciszu domu i rewolucjonizując podejście do źródeł cyfrowych.
Następne urządzenia – Akurate, Majik oraz Sneaky pojawiły się rok później, wyznaczając poziom odniesienia dla każdego poziomu cenowego. Korzystając z autorskich rozwiązań technicznych
oraz największego doświadczenia w branży, mamy zaszczyt zaprezentować nowe wersje wszystkich naszych odtwarzaczy strumieniowych, definiujące na nowo tą kategorię źródeł cyfrowych.
Nowe urządzenia – Klimax DS i DSM, Akurate DS i DSM, Majik DS i DSM wykorzystują nową topologię, krótszą ścieżkę sygnałową, mniejszą liczbę elementów w torze sygnału oraz nowe rozwiązania taktowania sygnału cyfrowego, co razem przekłada się wprost na lepsze niż kiedykolwiek brzmienie naszych urządzeń.

Optymalizacja SPACE w każdym urządzeniu
Począwszy od 16 Marca każdy odtwarzacz strumieniowy Linn DS oraz DSM będzie zawierał w sobie możliwość skorzystania z optymalizacji SPACE (akronim od „Speaker Placement and Custom Environment”) umożliwiając dopasowanie posiadanego systemu do warunków akustycznych pomieszczenia.
Wywodząca się z zaawansowanego systemu adaptacji Linn Exakt, optymalizacja SPACE umożliwia zbudowanie modelu akustycznego naszego pomieszczenia i symulację zachowania głośników w przestrzeni. Daje nam ona możliwość dostrojenia systemu do indywidualnych cech akustycznych każdego pokoju oraz większą swobodę w ustawieniu kolumn. Co więcej, dzięki eliminacji zniekształceń i wzbudzeń, pozwala na cieszenie się swoją ulubioną muzyką w wyższej jakości, niż było to dotychczas możliwe, bez konieczności specjalnego przygotowania akustycznego przestrzeni odsłuchowej.

Nowa definicja cyfrowego źródła

SPACE – Speakers
Każda kolumna głośnikowa jest unikalna. Charakterystyka obudowy, przetworników, portów bassreflexu oraz ich rozmieszczenie ma wpływ na dźwięk który słyszymy. Optymalizacja SPACE tworzy wirtualny model zachowania kolumn, bazując na tych elementach, pozwalając na symulację pracy kolumn w naszym pomieszczeniu. Bez względu na to jakie kolumny wybierzemy, SPACE umożliwia naszemu systemowi zabrzmieć lepiej niż do tej pory.

SPACE – Placement
Rozmieszczenie kolumn w pokoju ma bezpośrednie przełożenie na dźwięk systemu. Dlatego przeszkoleni dealerzy Linn’a zajmują się ustawianiem systemów na słuch, wykorzystując metodę Tune Dem. Niestety, nie zawsze idealna pozycja kolumn jest do zaakceptowania ze względu na ustawienie
mebli lub oczekiwania innych członków rodziny. SPACE umożliwia ustawienie kolumn w miejscu gdzie jest to praktyczne i symulowanie idealnego ustawienia kolumn. Dzięki stworzonym przez naszych akustyków modelom kolumn (Linn’a oraz wielu innych marek*), cały proces jest bardzo szybki.

SPACE – Custom Environment
Każdy pokój wpływa na dźwięk naszego systemu. Fale dźwiękowe odbijają się od ścian i podłogi, pobudzając mody pomieszczenia, które odpowiadają za wzmocnienie niskich częstotliwości. Powodują one że pewne częstotliwości brzmią nienaturalnie głośno a ponieważ ich zwiększona energia zajmuje więcej czasu do wytracenia, dlatego maskują muzykę która następuje po nich. Optymalizacja SPACE pozwala naszym odtwarzaczom na wykrycie i usunięcie tych podbić, ukazując bogatsze i bardziej naturalne brzmienie naszej muzyki.

Wyposażenie oraz konstrukcja ścian również wpływa na to jaki dźwięk otrzymujemy z naszego systemu. Twarde powierzchnie, takie jak beton czy szkło odbijają więcej fal dźwiękowych niż miękkie, które pochłaniają średnie oraz wysokie częstotliwości. SPACE umożliwia dealerom Linn’a na dostrojenie systemu tworząc dokładny model pomieszczenia z uwzględnieniem jego konstrukcji – mebli, materiałów ścian czy sufitu. Nie musimy zmieniać pomieszczenia aby mieć lepszy dźwięk.

SPACE daje nam możliwość dostrojenia systemu do zastanych warunków, upewniając się, że każdy posiadacz naszego źródła może uzyskać wspaniałe brzmienie w swoim domu.

Każdy odtwarzacz Linn DS jest Exakt-ready
Linn od zawsze promował modułową budowę swoich urządzeń, pozwalać na budowę systemu marzeń, bez konieczności kupowania wszystkiego od razu i rozkładając wydatki w czasie. Nasze nowe źródła posiadają wyjścia Exakt Link umożliwiające pracę w cyfrowym systemie Linn Exakt – współpracując z cyfrowymi kolumnami aktywnymi Linn Klimax i Akurate a także zwrotnicami cyfrowymi Linn Exaktbox.

* Obecnie dostępne są profile SPACE dla następujących kolumn:
LINN: Wszystkie obecnie produktowane z serii Klimax, Akurate, Majik oraz Custom.
B&W: Nautilus, 802D, 804D, 683-S2, 685-S2, 686-S2, CM1, CM6, CM8 oraz CM9
KEF: Blade, Blade Two oraz LS50
ProAc: Studio 118, D18, D20R oraz D30R
Monitor Audio: Silver 6 oraz 8
Spendor: A3, A5r oraz A6r
Quad: ESL 2912

W przygotowaniu:
ATC: SCM-100 KEF: R700 PMC: Twenty 26
Audio Physic: Tempo VI Kudos: Super 10, Super 20, Titan 808 ProAc: D40R
B&W: 800D, 803D, CM10 JBL: DD66000 Quad: ESL 2905
Canton: Reference 3.2 Martin Logan: Statement Sonus Faber: Amati Futura, Cremona
Dali: Epicon 6 Monitor Audio: Gold GX300 Sonus Faber: Liuto Monitor
Dynaudio: Focus 380 Naim: SBL Totem: Hawk
Focal: Electra 1028 BE Neat: Elite SX, Ultimatum XL6 Wilson Audio: Watt Puppy 8, Alexia

Nowa definicja cyfrowego źródła

Wspracie zwrotnic Exaktbox dla kolumn Bowers & Wilkins oraz Kudos
Nasze rozwiązania pozwalają na lepsze brzmienie nie tylko naszym kolumnom. Nasze zewnętrzne zwrotnice cyfrowe Exaktbox są gotowe do współpracy z kolumnami innych firm. Dostępne profile obejmują kolumny Bowers & Wilkins Nautilus (ślimaki), B&W 802 Diamond oraz Kudos Titan 808.

System Exakt pozwala na eliminację źródeł zniekształceń w tradycyjnych systemach hi-fi, dzięki czemu możemy cieszyć się bardziej wierną reprodukcją nagranej muzyki. Przy użyciu zwrotnic Exaktbox, każdy z przetworników jest obsługiwany przez jeden kanał wzmacniacza oraz dedykowany procesor DSP, zajmujący się podziałem pasma, korekcją różnic pomiędzy przetwornikami, dostrojeniem sygnału do pomieszczenia oraz opóźnieniami fazowymi. Wysokiej klasy układy przetworników cyfrowoanalogowych zastosowane w zwrotnicach Klimax oraz Akurate Exaktbox dostarczają idealny sygnał do wybranych wzmacniaczy odpowiadających za poszczególne zakresy.

Dostępność
Nowe modele naszych odtwarzaczy wchodzą do produkcji dzisiaj i będą dostępne u autoryzowanych dealerów Linn’a na całym świecie. W cenie urządzeń uwzględniono instalację przez przeszkolonego dealera w domu u klienta.

Klimax DS – 86 500 PLN
Klimax DSM – 103 000 PLN
Akurate DS – 31 500 PLN
Akurate DSM – 38 000 PLN
Majik DS – 11 900 PLN
Majik DSM – 19 500 PLN
Powyższe ceny zostały przeliczone z funta brytyjskiego przy kursie 1 GBP = 6.0 PLN.

Pobierz jako PDF