1. Soundrebels.com
  2. >
  3. News
  4. >
  5. Lumin

Lumin

Salon Premium Sound przedstawia niesamowity odtwarzacz sieciowy – Lumin. Jedno spojrzenie na to urządzenie i już wiadomo – zachodzi ogromna potrzeba posiadania go w swoim systemie!

Zbudowany z jednego bloku aluminium robi wrażenie. Urządzenie rozpoczyna swoje życie jako blok aluminium. Frezarka CNC sterowana komputerowo wycina tylko tyle ile jest konieczne aby pomieścić wnętrzności Lumina i nadać mu wygląd zewnętrzny. Produkt końcowy jest mniejszy niż się wydaje ze zdjęć, ale jego waga jest słuszna. Jakość wykonania jest taka, jakiej należy się spodziewać w sprzęcie high-endowym.

Wewnątrz tej aluminiowej fortecy układy cyfrowe i analogowe są umieszczone w osobnych komorach. Część cyfrowa to właściwie komputer działający pod specjalnie dostosowanym do tego celu systemem Linux. Pod radiatorem z aluminium siedzi procesor MIPS otoczony czterema gigabajtami Single Level Cell (SLC) pamięci flash oraz dwoma gigabajtami pamięci RAM. System posiada również wysokiej prędkości procesor FPGA.

Lumin bez problemu radzi sobie z wszelkiej maści plikami. Także Gapless tak piętnowany w wielu streamerach nie stanowi dla niego problemu. Bez obaw można zrzucić na jego barki odtwarzanie plików Hi-res czy DSD. Bez znaczenia, czy mamy do czynienia z gapless czy też nie! Dzięki dwóm parom wyjść analogowych (RCA i XLR) może stanowić kompletne źródło, a także można wykorzystać posiadany już przetwornik DAC wychodząc do niego z wyjść S/PDIF lub HDMI. Aplikacja do obsługi na wszędobylskiego iPad’a jest przejrzysta, dopracowana i działa bardzo szybko. Również dzięki temu, że okładki albumów przechowywane są właśnie w iPadzie, dzięki czemu nie muszą być ściągane z Lumina. Jeśli chodzi o brzmienie to Lumin jest doskonałym wyborem dla tych, którzy wielbią za możliwości dźwiękowe płyty winylowe, ale chcieliby urządzenia wygodniejszego w obsłudze. Lumin potrafi przybliżyć świat czarnej płyty w cyfrowej formie!

Kliknij tu aby przeczytać recenzję z Computer Audiophile po polsku!

Premium Sound
ul. Trawki 7
80-257 Gdańsk
513 07 07 30
www.PremiumSound.pl

Pobierz jako PDF