1. Soundrebels.com
  2. >
  3. News
  4. >
  5. McIntosh MCD550

McIntosh MCD550

Odkryj na nowo brzmienie swojej kolekcji płyt CD dzięki MCD550. Ten najwyższej klasy odtwarzacz SACD/CD posiada wszystko czego potrzebujesz, aby cieszyć się godzinami wspaniałych odsłuchów.

MCD550 posiada zaawansowany układ przetwornika ośmiokanałowego, 32Bit/192kHz PCM/DSD o szerokim zakresie dynamiki i wyjątkowo niskich zniekształceniach. W każdym kanale stereofonicznym pracują po cztery przetworniki (DAC), w poczwórnym układzie zbalansowanym. Dzięki temu zapewniają  one dokładniejszą reprodukcję sygnału dźwiękowego, czego efektem są ekstremalna precyzja oraz wybitna klasa uzyskanego brzmienia. Przetwornik dekoduje sygnały PCM z płyt CD i wejść cyfrowych, a także sygnały DSD z płyt SACD.

MCD550 posiada gniazda RCA i XLR o stałym i regulowanym poziomie natężenia sygnału, oferując tym samym nadzwyczajnie dużą wszechstronność w podłączeniu odtwarzacza do posiadanego systemu audio. Dzięki gniazdom o regulowanym natężeniu sygnału możliwe jest podłączenie MCD550 bezpośrednio do wzmacniacza mocy, tworząc w ten sposób minimalistyczny system audio.
Trzy cyfrowe gniazda wejściowe sygnału: koaksjalne, optyczne i USB, pozwalają na bezpośrednie przesyłanie z komputera plików o rozdzielczości do 24bitów/192kHz. Koaksjalne i optyczne gniazda cyfrowego sygnału wyjściowego są dostępne dla osób pragnących przesłać dźwięk do przedwzmacniacza lub procesora kina domowego.

Nowy, wbudowany wzmacniacz słuchawkowy High Drive, oferuje wyższy poziom wzmocnienia. Został on zoptymalizowany do pracy z praktycznie wszystkimi dostępnymi na rynku słuchawkami, czego efektem stało się uzyskanie najwyższej jakości wrażeń odsłuchowych.
MCD550 obraca płytą CD lub SACD z wyższą prędkością od standardowej i zapisuje dane w buforze pamięci dla lepszej korekcji błędów i precyzyjniejszego odczytu płyty. Z tyłu odtwarzacza znajdują się pozłacane gniazda, które pozwalają na niezakłócony przekaz audio i są odporne na korozję. Klasyczny szklany panel przedni McIntosha stanowi element pięknej obudowy ze stali nierdzewnej.
Tacka transportu płyty została wykonana z najwyższej jakości aluminium, co gwarantuje optymalne podtrzymywanie i odczyt płyt cyfrowych.
•    Stereofoniczny odtwarzacz płyt SACD/CD.
•    Możliwość dekodowania sygnału cyfrowego o rozdzielczości do 24bitów/192kHz.
•    Gniazda RCA i XLR o stałym poziomie natężenia sygnału.
•    Gniazda RCA i XLR o regulowanym poziomie natężenia sygnału.
•    Asynchroniczne gniazdo USB 2.0 umożliwiające przesyłanie muzyki bezpośrednio z komputera.
•    Wzmacniacz słuchawkowy z gniazdem wejściowym na panelu przednim
•    Gniazda optyczne i koaksjalne sygnału cyfrowego (wejściowe i wyjściowe).
•    Aluminiowa tacka transportu płyty.
•    Poziom zniekształceń harmonicznych: SACD: 0.0025% , CD: 0.0015%.
•    Pilot zdalnego sterowania.

Wymiary: (WxSxG) 15,3 x 44,5 x 48,3 cm.
Waga: 12,7 kg

Pobierz jako PDF