1. Soundrebels.com
  2. >
  3. News
  4. >
  5. Michi

Michi

Rotel, bazując na swoim 55-letnim doświadczeniu w tworzeniu wyrafinowanych urządzeń audio, w wielkim stylu powraca do świata high-endu. Michi, marka słynąca z wysokiej klasy produktów, ponownie staje się dostępna dla szerokiego grona najbardziej wymagających audiofilów, a jej trzy debiutanckie modele łączą niezrównany poziom jakości dźwięku z perfekcją wykonania i najnowszymi osiągnięciami w dziedzinie wzornictwa.

Rotel z przyjemnością wprowadza na polski rynek trzy nowe konstrukcje sygnowane marką Michi. Nazwa ta, doskonale znana jeszcze w latach 90. ubiegłego wieku, była synonimem najwyższej jakości dźwięku, perfekcji wykonania i eleganckiego, ponadczasowego wzornictwa. Do tych szlachetnych korzeni powracają teraz trzy całkowicie nowe konstrukcje.

Gama produktowa Michi obejmuje przedwzmacniacz P5, wzmacniacz stereo S5 i końcówkę mocy M8. Każdy z nich zakorzeniony jest w bogatej historii i dziedzictwie Rotela oraz niesamowitej wiedzy i doświadczeniu konstruktorów, zdobytych na przestrzeni ponad 50 lat. W uzyskaniu niesamowitej jakości brzmienia pomaga rewolucyjna architektura wewnętrzna, krytycznie wyselekcjonowane komponenty oraz proces indywidualnego strojenia akustycznego.

Michi P5 – referencyjny przedwzmacniacz
Przedwzmacniacze stanowią kulminację wśród konstrukcji audio, a Michi P5 dostarcza wszystko to, co najlepsze w odniesieniu do jakości dźwięku. Starannie dopracowywany przez ponad trzy lata, łączy w sobie autorski układ zasilania, krytycznie wyselekcjonowane komponenty i precyzyjnie zaprojektowany układ wewnętrzny. Dzięki temu P5 zapewnia najwyższą możliwą integralność sygnału audio, przy jednoczesnym wyeliminowaniu szumu i zniekształceń. Całości dopełnia kompletna gama wejść dla źródeł analogowych i cyfrowych.
Chociaż kluczowymi elementami podczas odtwarzania dźwięku są precyzja i detaliczność, to równie ważne jest dostarczenie muzyki, która pozostaje przyjemna w odbiorze i sprawia radość podczas odsłuchu. Za perfekcyjne odwzorowanie dźwięku odpowiadają m.in. dwa przetworniki cyfrowo-analogowe, które dostarczają sygnał audio do przedwzmacniacza Class-A. Rozwiązanie to pozwala uzyskać detaliczność, precyzję i najwyższą muzyczną jakość przy zachowaniu charakteru i tonalności brzmienia, niezależnie od gatunku muzyki.

Michi S5 i Michi M8 – źródła czystej mocy
Dopełnieniem przedwzmacniacza P5 są stereofoniczny wzmacniacz Michi S5 oraz monobloki M8. Obydwa pracują w klasie AB i dostarczają moc odpowiednio 500 W i 1080 W przy obciążeniu 8 Ω (800 W i 1800 W przy 4 Ω), gwarantując przy tym najlepszą w klasie jakość dźwięku. Aby zapewnić niesamowicie energetyczny, a jednocześnie detaliczny i precyzyjnie kontrolowany bas, projektanci wyposażyli każdy wzmacniacz w dwa ponadwymiarowe transformatory toroidalne. Ponadto zespół 32 wysokoprądowych tranzystorów mocy zasilany jest przez układ z kondensatorami o łącznej pojemności 188 000 µF, których energia pozwala uzyskać gładki, precyzyjny i relaksujący dźwięk w przypadku nawet najbardziej wymagających kolumn głośnikowych, równocześnie gwarantując niesamowitą energię, rytm i dopasowanie czasowe.

„Nowe modele Michi urzeczywistniają wszystko to, co najlepsze w inżynierii, wzornictwie i najwyższej klasie produktów od czasu założenia firmy Rotel w 1961 r.”, wyjaśnia Peter Kao, dyrektor zarządzający i przedstawiciel trzeciej już generacji rodziny Rotela. „Michi urzeczywistnia ewolucję i naturalny proces wzrostu Rotela, odzwierciedlając poświęcenie na rzecz tworzenia cennej wartości nierozerwalnie związanej z najwyższej jakości standardami dumnie kontynuującymi tradycję i dziedzictwo tej ikonicznej marki”.

Michi P5, S5 i M8 nie tylko są klasą samą dla siebie pod względem jakości dźwięku, lecz także spełniają oczekiwania w odniesieniu do wyposażenia. W każdym modelu na płycie czołowej umieszczony jest kolorowy wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości, na którym prezentowane są wszystkie niezbędne parametry i informacje dotyczące statusu pracy poszczególnych konstrukcji. Ponadto do urządzeń dołączane są piloty zdalnego sterowania, ułatwiające konfigurację i obsługę przy wykorzystaniu złączy RS232 i Ethernet, kompatybilnych z wszystkimi popularnymi systemami sterującymi.

Produkty marki Michi są już dostępne na polskim rynku. Poglądowe ceny detaliczne poszczególnych modeli wynoszą:
P5 – 15 799 zł;
S5 – 26 999 zł;
M8 – 26 999 zł.

Pobierz jako PDF