1. Soundrebels.com
  2. >
  3. Artykuły
  4. >
  5. Reportaże
  6. >
  7. Otwarcie Audio Forum Łódź

Otwarcie Audio Forum Łódź

Opinia 1

Przy błysku fleszy i strzelających korkach od szam… znaczy się prosecco dla spragnionych mniej, bądź bardziej audiofilskich doznań swoje podwoje szeroko otworzył nowy punkt na audio mapie Polski – łódzki salon sieci Audio Forum. Jak to zwykle przy tego uroczystościach bywa, przybyłych gości witano od progu firmowymi krówkami i innymi, podobno w bardzo niewielkim stopniu (ze względu na brak laktozy, glutenu i … cukru) poprawiającymi współczynnik oporu, smakołykami z sąsiadującej z salonem cukierni Chude Ciacho. Kilka kurtuazyjnych słów od sprawców całego zamieszania, podziękowania za wkład i zaangażowanie w projekt, oraz wytężoną pracę niemalże do bladego świtu dla całej załogi od kierownictwa najwyższego szczebla i można było przystąpić do rozpoznania terenu.

Mieszczący się przy ul. Narutowicza 23 salon podzielono na dwie odseparowane od siebie wjazdem do budynku sale – ekspozycyjną i odsłuchową. W ekspozycyjnej, jak sama nazwa wskazuje, postarano się, zachowując zunifikowany dla Audio Forum wystrój wnętrza, zaprezentować możliwie najbogatszy fragment oferty dystrybucyjnej gospodarzy. Zamiast jednak wrzucać wszystko do „jednego wora” asortyment pogrupowano w tematycznych strefach poczynając od konwencjonalnego stereo, poprzez soundbary, mini-systemy i kino domowe, na słuchawkach skończywszy.

Zdecydowanie inne podejście do tematu wprowadzono w życie w salce odsłuchowej, czyli miejscu dedykowanemu tym, którzy odwiedzą łódzkie Audio Forum w ściśle określonym celu. Mowa oczywiście o nausznym przekonaniu się, czy brane pod uwagę urządzenia, bądź kompletne konfiguracje mają rację bytu, dobrze rokują na przyszłość i trafiają w konkretne gusta. Bez kręcących się nad głową gapiów, zwykłych oglądaczy, zbieraczy ulotek i przypadkowych przechodniów próbujących jakoś zabić czas w oczekiwaniu na tramwaj, pociąg, czy wizytę u dentysty, można zapewnić sobie nader komfortowe warunki odsłuchu. Podczas inauguracyjnych sesji w słoneczne sobotnie popołudnie chętnych raczono zarówno materiałem wielokanałowym z systemu, którego sercem był dopiero co wprowadzony, jubileuszowy 13.2 kanałowy amplituner AV z serii 110-Year Anniversary – Denon AVC-A110 wspierany przez 5 kanałowy set kolumn Sonus faber Sonetto, jak i klasycznym – dwukanałowym z elektroniką reprezentowaną przez jubileuszowe 30-ki Marantza współpracujące ze zjawiskowymi Sonus faber Serafino Tradition.

Nie ukrywam, że „bramka nr.2” zdecydowanie bardziej przypadła mi do gustu, tym bardziej, iż udało nam się wpasować w „okienko” gdy większość przybyłych na otwarcie gości zajęta była bądź to konsumpcją, bądź kuluarowymi dysputami i mogliśmy spokojnie sobie ww. konfiguracji posłuchać. Najogólniej rzecz ujmując było słychać drzemiący w niej potencjał, co spowodowało podjęcie przez nas pewnych kroków, których rezultatami mamy cichą nadzieję będziemy mogli w najbliższym czasie się z Państwem podzielić.

Serdecznie dziękując Gospodarzom za zaproszenie i gościnę życzymy pomyślności a wszystkim pozytywnie zakręconym na punkcie dobrego dźwięku polecamy, nawet z czystej ciekawości, odwiedzić mieszczący się przy ul. Narutowicza 23 salon.

Marcin Olszewski

Opinia 2

Myślę, że dzisiejsza relacja będzie dla Was bardzo budująca. Chodzi mianowicie o fakt pojawienia się na mapie rodzimego rynku audio nowego firmowego salonu. Dlaczego budująca? Przecież to proste – z dwóch powodów. Pierwszym jest obecnie mocno ograniczająca liczbę spotkań audiofilów na odsłuchach prowadzących do kupna wymarzonych komponentów, pandemia, co znakomicie rozwiązuje zwiększona ilość odwiedzanych przez nas świątyń audio. Zaś drugim znacznie łatwiejsze dotarcie do swoistych nowości. Jakim sposobem? Otóż najistotniejszą informacją tej rozprawki, jest fakt hucznego otwarcia w dniu 03.10.2020 nowego salonu audio znanego chyba wszystkim dystrybutora Horn, co z automatu zapowiada natychmiastowy dostęp do nowości z jego portfolio. Nowości, które owszem, z czasem pojawią się w podobnych przybytkach w całym kraju, ale z racji procesów logistycznych z pewnym u wielu osobników homo sapiens nieakceptowalnym z racji wrodzonego „audio-ADHD”, opóźnieniem. Dlatego też miło jest poinformować zainteresowanych, iż od tego weekendu w samym centrum Łodzi, w sąsiedztwie będącej wizytówką tego miasta ulicy Piotkowskiej, przy ul. Narutowicza 23 – swoje podboje dla wszelkiej maści melomanów, oraz zatwardziałych audiofilów, w postaci trzeciego po Berlinie i Warszawie salonu AUDIO FORUM, otworzył wspomniany warszawski Horn.

Jak zagaiłem we wstępniaku, przybliżany przybytek w pierwszej kolejności ma ułatwić nam zderzenie z muzyką. Jednak nie należy zapominać, iż tytułowy dystrybutor jest prężnym orędownikiem zaawansowanego kina domowego. Dlatego też ww. salon oprócz komponentów stricte stereofonicznych w swojej ofercie ma również produkty video, a jako uzupełnienie wszelkich potrzeb wielbicieli dobrej jakości muzyki, w wydzielonych sekcjach salonu proponuje systemy słuchawkowe. Naturalną koleją rzeczy, aby zrealizować wspomniane propozycje dla poszczególnych grup klientów, oprócz głównego salonu wystawowego, łódzki oddział AUDIO FORUM wygospodarował dedykowaną do krytycznych starć, konsekwentnie przystosowywaną akustycznie salę odsłuchową. Dlatego też po hucznym otwarciu imprezy przez właścicieli w głównej sali ekspozycyjnej, dalsza część wydarzenia przeniosła do przed momentem wspomnianego pokoju odsłuchowego. I tutaj dla niecierpliwych mała niespodzianka, bowiem już w dniu startu tytułowego przedsięwzięcia mieliśmy okazję co prawda z braku czasu symbolicznie, ale jako pierwsi w Polsce zapoznać z możliwościami jubileuszowego – 110 lat działalności – amplitunera kina domowego japońskiej marki DENON 110-Year Anniversary- Denon AVC-A110. Oczywiście w formie niezobowiązującej próbki oferty brzmieniowej graliśmy nie tylko na przemian w trybach stereo i 5.1, ale również z różnymi zespołami głośnikowymi spod znaku Sonus fabera. To było bardzo owocne w pozytywne zaskoczenia doświadczenie, po którym jedno, dosłownie ze stuprocentowym położeniem przysłowiowej ręki pod topór mogę powiedzieć, iż A110-kę, mimo założenia pracy w kinie domowym, w trybie stereo łatwo ograniczyć doborem zbyt mało wyrafinowanych kolumn. To wydarza się niezwykle rzadko, dlatego z przyjemnością donoszę, iż obecni potomkowie samurajów do owego, zaznaczającego ich 110-letni wkład w dział audio projektu, solidnie się przyłożyli.

Tym optymistycznym akcentem zakończę tę krótką relację z wycieczki podczas której dane mi było przekonać się, iż wielokanałowy amplituner AV potrafi wciągająco zagrać również w trybie stereo. Jak potoczą się losy opisywanego biznesowego przedsięwzięcia, pokaże czas. Jednak idąc za tezą ze wstępniaka, sądzę, że z uwagi na obecny, niestety ciężki dla każdego z nas czas, wielu miłośników muzyki z dodatkowego miejsca do jej posłuchania będzie ukontentowanych. Zatem wieńcząc dzieło przybliżania sobotniego wydarzenia ze swojej strony dziękuję Horn-owi za zaproszenie i życząc tej idei wielu sukcesów.

Jacek Pazio

Pobierz jako PDF