1. Soundrebels.com
  2. >
  3. News
  4. >
  5. Roksan Sara

Roksan Sara

Roksan od dawna jest podziwiany i ceniony za swoje przełomowe gramofony
i ramiona gramofonowe, z których wiele stało się prawdziwymi „ikonami” tej branży. Nowe ramię SARA czerpie pełnymi garściami z reputacji Roksana za sprawą jakości brzmienia, łatwości obsługi i radykalności swojej konstrukcji. Ramię Sara jest odpowiedzią na rosnącą popularność muzyki słuchanej z płyt winylowych. Jest doskonałym rozwiązaniem zarówno dla nowych, jak i wieloletnich klientów Roksana, oferując wyjątkową jakość wykonania i brzmienia w rozsądnej cenie.

Konstrukcja nowego ramienia SARA sprawia, że jest ono uniwersalne, a jednocześnie zapewnia doskonałe brzmienie. Po zainstalowaniu w gramofonie wysokiej klasy będzie mogło współpracować z szeroką gamą wkładek znacząco poprawiając brzmienie Twoich ukochanych płyt winylowych.

Innowacje techniczne
W konstrukcji ramienia SARA wykorzystano najwyższej jakości komponenty i materiały. W konstrukcji łożyska typu unipivot wykorzystano klejnot i pin z węglika wolframu. Oddzielona od głównej przeciwwagi, regulacja azymutu jest łatwiejsza w obsłudze i precyzyjniejsza, co pozwala uzyskać lepszą jakość dźwięku. Ramię SARA wykorzystuje również wysokiej jakości wewnętrzne okablowanie z posrebrzanej miedzi OFC oraz interkonekt HDC firmy Roksan, które zapewniają neutralne, bardzo szczegółowe brzmienie
z realistyczną dynamiką.

Estetyka
Roksan zawsze oferował proste, ale wizualnie atrakcyjne produkty. Ramię SARA nie jest wyjątkiem. Jego wygląd sprawia, że każdy od razu zaliczy je do grona audiofilskich produktów najwyższej klasy, ale udało się nam to osiągnąć stosując naszą zasadę „mniej znaczy więcej”, która zachwyciła już wielu.
Wysokiej jakości czarne anodowane wykończenie nadaje ramieniu luksusowy charakter, co dodatkowo umacnia pozycję SARY wśród najlepszych ramion dostępnych na tym, a nawet wyższym poziomie cenowym.

Wygoda użytkowania
Zastosowanie najwyższej jakości materiałów zapewnia swobodę ruchów ramienia przy minimalnym tarciu. Wszystkie aspekty konstrukcji ramienia SARA składają się na łatwość jego użytkowania, ale także stabilność i wysoką kulturę jego pracy.

Wymiary
Odległość pivot – igła (długość efektywna): 240mm
Odległość pivot – oś talerza: 222,5 mm
Overhang (przesięg): 17,5 mm
Rozstaw śrub mocujących wkładkę: 12,7 mm
Przesunięcie liniowe: 86,35 mm
Przesunięcie osi wkładki: 21,1°
Luz promieniowy (zakres ruchu) przeciwwagi: 70,71 mm
Głębokość pod powierzchnią montażową (bez kabla HDC): 36,5 mm
Średnica otworu montażowego: 23 mm
Grubość płytki montażowej ramienia (arm board): min. 6mm -max 25mm
Wysokość ponad powierzchnią montażową: min. 49mm – max 61mm

Główne cechy
• Doskonała konstrukcja, wyjątkowy dźwięk
• Znakomity partner dla gramofonów Roksan Xerxes 20 Plus
• Łatwa w obsłudze i ustawieniu, ergonomiczna konstrukcja
• Konstrukcja Unipivot minimalizuje tarcie zapewniając doskonałe śledzenie rowka i pełną swobodę ruchu ramienia
• Wysokiej jakości wewnętrzne okablowanie ramienia z posrebrzanej miedzi OFC i doskonały interkonekt Roksan HDC gwarantują doskonały, detaliczny dźwięk w całym paśmie przenoszenia
• Wysokiej jakości wykończenie czarna anodą z dodatkiem subtelnych detali
• Podwieszana przeciwwaga i osobna regulacja azymutu

SPECYFIKACJA

Łożysko: unipivot
Rurka ramienia:aluminium
Możliwość współpracy z wkładkami o wadze: od 5 do 18g
Regulacja siły nacisku igły: w zakresie od 0 do 3g
Wewnętrzne okablowanie: posrebrzana miedź OFC
Masa efektywna: 24,2 g

Założona w 1985 r. brytyjska firma Roksan może pochwalić się piękną historią w branży audio. Produkty Roksan są znane na całym świecie z ich znakomitego brzmienia, wzorowej jakości wykonania, uderzającej estetyki i innowacyjnych rozwiązań.
Każde ramię SARA jest ręcznie montowane w Wielkiej Brytanii.

Cena detaliczna 9590 zł brutto

Pobierz jako PDF