1. Soundrebels.com
  2. >
  3. News
  4. >
  5. Sonus faber Electa Amator III

Sonus faber Electa Amator III

Sonus faber świętuje 35 lecie współtworzenia świata muzyki i przedstawia nową wersję legendy – Electa Amator III

8 października 2018 r. W 2018 roku przypada 35 rocznica powstania marki Sonus faber, która w maju zaprezentowała nową kolekcję Sonetto – stanowiącą definicję „Made in Italy” oraz reprezentującą świat włoskiej tradycji, kultury i rzemiosła.

ELECTA AMATOR III: PROJEKT

Dzisiaj kontynuujemy obchody tego przełomowego wydarzenia, bazując na naszym nieustannym dążeniu do ciągłego rozwoju oraz czerpiąc inspirację z przeszłości. Od 35 lat Sonus faber jest synonimem doskonałości wykończenia, unikalnych szczegółów produktu oraz rozpoznawalnego dźwięku – wszystko to łączy się w naszym najnowszym dziele – Electra Amator III. Przeprojektowane wydanie specjalne, które jak mamy nadzieję zostanie przyjęte z takim samym entuzjazmem i emocjami, których doświadczyliśmy podczas tworzenia tej wyjątkowej konstrukcji.

Nowa dwudrożna kolumna głośnikowa to prawdziwa perła włoskiego rzemiosła i kunsztu wykonania: niewielka, ale wyrafinowana kolumna głośnikowa, która dziedziczy cechy kolumn Electa Amator (1987) oraz Electa Amator II (1997) – dwóch naszych modeli, które przyczyniły się do międzynarodowego sukcesu naszej legendarnej marki.
Zidentyfikowaliśmy Electa Amator III jako ostatni krok w ewolucji naszej tradycji – procesie, który rozpoczął się w 2017 roku wraz z wprowadzeniem naszej kolekcji Homage Tradition, a następnie naszego flagowego modelu Aida i kontynuowanego w 2018 roku wraz z kolekcją Sonetto oraz subwooferami Gravis.

DESIGN
Electa Amator III to efekt naszej 30 letniej podróży. Trzecia generacja kultowego produktu wygenerowanego przez ekspresję naturalnej ewolucji, podtrzymującej elementy, które czynią nas wyjątkowymi: szlachetne materiały, kunszt wykonania oraz naturalne brzmienie.

Obudowa harmonijnie łączy lite drewno orzechowe, które staje się integralnym korpusem wraz z podstawą wykonaną z marmuru Carrara, poprzez mosiężną wkładkę, która podkreśla linie oraz wzmacnia całość konstrukcji. Ta kombinacja stała się cechą charakterystyczną dla twórców Sonus faber, wywodzącą się z wizji naszych projektantów, aby zachować najbardziej heterogeniczne mechaniczne zachowanie każdego produktu, skutkujące korzyściami dla naturalności brzmienia.

Ręcznie nakładana skóra otula tylny panel oraz frontową płytę głośnika, podczas gdy dedykowane czarne anodowane aluminiowe kolumny, wypełnione materiałem tłumiącym oraz zamontowane na podstawie z marmuru Carrara, zapewniają wsparcie dla całości konstrukcji. Aluminium i marmur są oddzielone cienką blaszką mosiężną, tworząc spójną całość z obudową głośnika.

ROZWIAZANIA ELEKTROAKUSTYCZNE

• Przetwornik wysokotonowy o średnicy 28 mm z technologią DADTM – Damped Apex DomeTM (statyw nawiązuje do charakterystycznego elementu swojego poprzednika);
• Konstrukcja zwrotnicy w technologii Paracross topologyTM z kondensatorami Clarify Cap ESA, dla zapewnienia subtelniejszego dźwięku, który nawiązuje do brzmienia modeli z lat 90 tych;
• Głośnik niskotonowy o średnicy 6,5 cala specjalnie opracowany dla tego wyjątkowego projektu.

CENA DETALICZNA
Cena detaliczna dla pary głośników ze standami wynosi 43.998 zł (z VAT).

DOSTĘPNOŚĆ
Model Electa Amator III jest produkowany w jednym wykończeniu i będzie dostępny na rynku od listopada 2018 roku w Europie, oraz od grudnia 2018 roku w Azji i Ameryce Północnej.

Pobierz jako PDF