1. Soundrebels.com
  2. >
  3. News
  4. >
  5. THORENS TD 203

THORENS TD 203

Thorens rozszerza gamę nowoczesnych gramofonów skierowanych do klientów ceniących wysokiej jakości brzmienie i stylowe wzornictwo. TD 203 jest zaawansowanym i jednocześnie niedrogim rozwiązaniem gotowym do pracy w chwilę po wyjęciu z pudełka: wypakuj gramofon, podłącz go i ciesz się radością winylowych nagrań.

Dopracowanie gramofonu do perfekcji, wymaga czasu. Dużo czasu. I doświadczenia. Teraz legendarny szwajcarski producent Thorens zmienia reguły gry swoim gramofonem TD 203, który jest w pełni wyposażony i gotowy do pracy w chwilę po wyjęciu z pudełka. Najnowszy model, oprócz wyjątkowego dopasowania i wykończenia, z którego znany jest Thorens, przekonuje nowym, inteligentnym systemem pakowania, który gwarantuje bezpieczny transport i umożliwia szybkie wypakowanie i podłączenie urządzenia, dzięki czemu od otworzenia pudełka do odtworzenia pierwszego nagrania z płyty winylowej upływa zaledwie kilka minut.

TD 203 może pochwalić się jakością dźwięku znaną z wielokrotnie nagradzanych i niezwykle cenionych modeli TD 309, TD 209 i TD 206, które doskonałe brzmienie mają wpisane w swoje DNA. I tak, jak jego bracia, został zaprojektowany w Niemczech. Silnik odizolowany jest od płyty nośnej za pomocą gumowych absorberówdrgań, a łożysko wykonane jest z brązu – to tylko kilka z rozwiązań, które zapewniają żywotność i wiele lat muzycznej przyjemności. Napięcie paska napędowego można w razie potrzeby ponownie wyregulować, wkładkę adaptera wymienić w kilka minut, a prędkość obrotową talerza precyzyjnie ustawić za pomocą specjalnego pokrętła.

TD 203 nie może już być łatwiejszy w instalacji: postaw gramofon na półce, wypoziomuj jego sub-chassis i owiń pasek wokół subtalerza. Na subtalerzu umieść talerz, a następnie ustaw właściwy kąt śledzenia i przygotuj się na ponowne odkrywanie twojej kolekcji nagrań.

Chociaż TD 203 jest fabrycznie skonfigurowany tak, aby zapewnić wyjątkowe możliwości w chwilę po wyjęciu z pudełka, to daje możliwość precyzyjnego dostrojenia i regulacji zgodnych z własnymi preferencjami. Na przykład ramię umożliwia dopasowanie wysokości (pionowy kąt śledzenia) i prostopadłości wkładki do powierzchni płyty (azymut).

Wraz z TD 203, Thorens wprowadza ramię TP 82. Model TP 82 ma jednoosiową konstrukcję – jako pierwszy w tej klasie cenowej. Łożyskowanie ramienia TP 82 bazuje na ostrzu węglikowym, które jest wspomagane przez pięć mikrokulek łożyskujących. Opisana konfiguracja umożliwia swobodny ruch ramienia, bez tarcia w płaszczyznach pionowej i poziomej, przy jednoczesnym zapewnieniu ekstremalnie wysokiej stabilności. To z kolei również wpływa na wydłużenie żywotności.

Zestaw gramofon/ramię dostarczany jest z preinstalowaną wkładką TPU 257, wysokiej jakości wkładką MM współpracującą z wszystkimi wejściami gramofonowymi MM, m.in. dostępnego opcjonalnie przedwzmacniacza gramofonowego Thorens MM 002. Zawartość pudełka obejmuje kątomierz do wyrównywania wkładki i przyrząd pomiarowy do ustawienia igły (wykorzystywany do poprawnego ustawienia kąta śledzenia), a także specjalnie opracowaną 4-mm pokrywę ochronną, wykonaną z wytrzymałego, przezroczystego materiału Perspex.

Thorens TD 203 jest już dostępny w sprzedaży. Nabywcy mogą wybrać jedną z trzech wersji kolorystycznych: czerwoną, czarną lub białą, wszystkie w błyszczącym wykończeniu. Poglądowa cena detaliczna gramofonu wynosi 3099 zł.

THORENS TD 203 Specyfikacja techniczna

Tryb działania:        manualny
Napęd:            pasek (płaski pasek wokół subtalerza)
Silnik:            serwosterowany silnik na prąd stały
Prędkości:        33 1/3, 45 obr./min.
Zmiana prędkości:    elektroniczna
Talerz:            12”/0,8 kg (materiał polimerowy o wysokim tłumieniu)
Zasilanie:        zewnętrzny zasilacz 12 V prądu stałego
Wymiary:        400 x 92,6 x 320 mm (bez pokrywy ochronnej)
Waga:            3,53 kg
Ramię:            Thorens TP 82
Długość efektywna:    232,8 mm
Zwis:            17,8 mm (regulowany)
Kąt przesunięcia:    23,6° (stały)
Masa efektywna:    ok. 11 g
Wkładka:        Thorens TPU 257 (MM)
Wykończenie:        MDF; czerwony, czarny lub biały lakier na wysoki połysk
Zawartość pudełka:    wtyczka zasilania, przewód gramofonowy RCA, kątomierz do wyrównania wkładki, przyrząd pomiarowy do igły, pokrywa ochronna

Pobierz jako PDF