1. Soundrebels.com
  2. >
  3. News
  4. >
  5. Vitus Audio SIA-030

Vitus Audio SIA-030

Najnowsza integra sygnowana logiem Vitus Audio jest uzupełnieniem szerokiej oferty serii Signature. Jednak i tym razem Vitus Audio był w stanie dostarczyć produkt, który wyznacza nowe standardy dla wszystkich producentów wzmacniaczy zintegrowanych na świecie.

Model SIA-030 korzysta między innymi ze zmodyfikowanych układów modelu MP-M201 (seria Masterpiece). Bez wątpienia warto również zwrócić uwagę na zupełnie nowo opracowaną technologię kontroli głośności. Dzięki niej użytkownik wzmacniacza SIA-030 jest w stanie zmieniać ją co 0,5 dB (słownie: pół decybela!) od początku do końca. Kolejną innowacją znaną z monobloków jest wybór pomiędzy dwiema formami prezentacji dźwięku. Classic, nieco gładsza z większym „polotem” i Rock, bardziej drapieżna o bezpośrednim przekazie. Dzięki temu najnowsza integra od Vitus Audio sprawdzi się doskonale we wszystkich warunkach, niezależnie od systemów, w których się znajdzie czy odtwarzanej muzyki.

Idąc z duchem czasu, funkcjonalność wzmacniacza zintegrowanego SIA-030 może zostać zwiększona poprzez dokupienie opcjonalnych modułów. Pierwszy z nich to przetwornik cyfrowo-analogowy i streamer w jednym. Drugi moduł to przedwzmacniacz gramofonowy MM/MC, wyposażony w dwa niezbalansowane wejścia z oddzielną regulacją każdego z nich. Oba moduły zostały opracowane specjalnie pod kątem nowego urządzenia i są zaprojektowane tak aby ich instalację mógł wykonać użytkownik we własnym zakresie. Chociaż są jedynie dodatkiem do wzmacniacza zintegrowanego, każdy z nich stanowi pełnowartościowy produkt, dzięki któremu użytkownik SIA-030 będzie mógł cieszyć się wysokiej klasy brzmieniem.

Wzmacniacz zintegrowany SIA-030 jest już dostępny w sprzedaży, podobnie jak dedykowane mu opcjonalne moduły DAC-a i przedwzmacniacza gramofonowego.
Cena od 35 000 € (wersja podstawowa). Dystrybucja RCM

Specyfikacja techniczna:
Wejścia: 3 x XLR, 2 x RCA
Czułość: 2/4/8 Vrms
Impedancja: 10 kΩ
Moc (klasa A/klasa AB): 30/200 W
Stosunek sygnał/szum: > 120 dB
THD + szum: < 0,01%
Pobór mocy (standby/klasa AB): < 1/90 W
Wymiary (W x S x G): 268 x 435 x 530 mm
Waga: ok. 63 kg

Pobierz jako PDF